• Úspešné naše recitátorky

• Dňa 15. februára 2024 v priestoroch Domina – Centra voľného času vo Zvolene sa uskutočnilo okresné kolo súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko J. C. Hronského. Našu školu úspešne reprezentovali žiačky - Barborka Bartková z 3.A  získala 3. miesto v 1. kategórii a Tánička Bartková  z 5.A získala 2. miesto v 2. kategórii. Blahoželáme obom šikovným recitátorkám.

Mgr. Ľudmila Hadvigová

• Stolný tenis

• Vo februári 2024 sa konalo Okresné kolo v stolnom tenise na ZŠ sv. Dominika Sávia vo Zvolene, ktorého sa zúčastnili aj naši žiaci. Chlapci obsadili 6. miesto a dievčatá 3. miesto. Veľká gratulácia všetkým....

• FIRST LEGO League

• V tomto týždni (13. 2.) sa žiaci I. stupňa našej školy zúčastnili regionálneho turnaja súťaže FIRST LEGO League v Žiari nad Hronom. Pripravovali sa po vyučovaní počas prvého polroka, na krúžku Lego. Samozrejme, bol limit na počet žiakov, preto sa samotnej súťaže zúčastnili: Elizabeth Froľová (2. A), Simon Stieranka (3. A) a zo štvrtákov Teodor Gazda, Alan Kečkéš, Alex Melicherčík, Tobias Peták. V súťaži sa stretlo 10 tímov z rôznych základných škôl.

Celá súťaž bola perfektne zorganizovaná, premyslená do detailov. Žiaci dostali Lego, pracovné zošity, inštrukcie. Tento rok bol zameraný na kultúru a zamestnania, ktoré s touto témou súvisia. Široká téma, ktorá rozvíja predstavivosť, spoluprácu členov pracovného tímu a zároveň ponúka veľa otázok. Hra a nové informácie sa prepojili s programovaním. Konečná verzia musela zahrnúť auto, ktoré išlo dopredu i dozadu, malo mať pohybové senzory a zastať pred prekážkou. Ďalej dve pódia, ktoré sa naprogramovali tak, aby sa točili do strán, menili rýchlosť a medzi tým boli bez pohybu. Samozrejme, požiadavka bola aj na samotné osvetlenie. Žiaci museli svoju prácu prezentovať, oboznámiť hodnotiacu porotu s detailmi, reagovať na otázky. Výborná spolupráca, všetko prebehlo bez zásahu trénera.

Medzi kľúčové aktivity patrilo: skúmanie, tvorenie, stavanie, testovanie, zdieľanie... Pri práci sa rozvíjala myšlienka, ktorá je zo skutočného života. Výročie školy, ktoré nás čaká o niekoľko týždňov. Nešlo o projekt, ktorý by bol anonymný a bez príbehu. Postavené budovy z Lega mali svoj význam a nezabudli ani na prítomnosť pani riaditeľky, mala figúrku Elsy. Celý priebeh prípravy zachytával poster, tiež korešpondoval s predpísanou témou.

Každý tím dostal ocenenie, ktoré potešilo. Organizátori nevyhlásili víťaza, víťaznému tímu budú telefonovať a postúpi do Bratislavy. Naši žiaci to zvládli veľmi dobre, ďakujeme rodičom za pomoc a podporu! Celý projekt cielene rozvíjal základné životné hodnoty, tvorivosť, samostatnosť, spoluprácu, nutnosť vhodne argumentovať... Menovateľom všetkého bol úsmev, zábava a dobrý pocit z činnosti.

Mgr. Helena Prokayová a Mgr. Alexandra Matúšková

• Šaliansky Maťko

• Dňa 29. 1. 2024 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Šaliansky Maťko. Do súťaže v prednese slovenských povestí sa zapojili žiaci 1. a 2. stupňa ZŠ.

1. stupeň

1. miesto – Barbora Bartková 3.A

2. miesto – Viktória Kováčiková 2.B

3. miesto – Lukáš Filo 2.B, Adam Zigo 2.B

2. stupeň

1. miesto – Tatiana Bartková 5.A

2. miesto – Marek Ryšian 7.A

Gratulujeme! Postupujúcim prajeme veľa šťastia v okresnom kole súťaže.

• Beseda s hokejistami

• Dňa 30.1.2024 boli k nám na školu pozvaní hráči z HKM Zvolen Dávid Mudrák a Viktor Fekiač. Chalani odpovedali na všetky otázky, na ktoré sa pýtali žiaci a povedali nám aj niečo o svojich najväčších úspechoch.... Sme veľmi radi, že tu boli a želáme im ešte veľa gólov a vyhratých zápasov.