• Vychovávateľská činnosť

•       Vychovávateľkami v našom ŠKD sú Andrea Jasová, Adela Krajčová a Petra Borgulová. Máme tri oddelenia, ktoré  navštevuje 85 detí.

Činnosť v klube je v rannej prevádzke od 6,30 hod. do 7,30 hod.

a po skončení vyučovania od 11,20 hod. do 16,30 hod.

P o p l a t o k    n a    ú h r a d u    z a    p o b y t   ž i a k a    v  ŠKD

.         Poplatok  na úhradu za pobyt žiaka v ŠKD je  10 € za 1 mesiac  na jedného žiaka

·         Poplatok  na úhradu za pobyt žiaka v hmotnej núdzi v ŠKD je 5 € za 1 mesiac  na jedného žiaka.

·         Poplatok  na úhradu za pobyt žiaka v ŠKD uhrádza zákonný zástupca  v troch splátkach:

1. splátka od septembra do decembra v sume 40 eur, v termíme do 10.09.2023

2. splátka od januára do marca v sume 30 eur, v termíne do 10.01.2024

3. splátka od apríla do júna v sume 30 eur do 11.04.2024

·         Poplatok sa platí nezávisle od času a počtu dní, ktoré dieťa strávi v ŠKD.

·         Ak rodič odhlási dieťa z ŠKD v priebehu mesiaca, nemá nárok na vrátenie poplatku za príslušný mesiac.

·         Spôsob úhrady za pobyt žiaka v ŠKD sa uskutočňuje nasledovne :

- prevodom na účet školy (IBAN: SK36 0200 0000 0025 1144 3953)

- poštovou  poukážkou (vydá zákonnému zástupcovi vychovávateľka ŠKD)

- v hotovosti v pokladni školy (ekonómke školy)

Pokiaľ zákonný zástupca neuhradí stanovený poplatok za pobyt žiaka v ŠKD a boli využité všetky primerane dostupné spôsoby na zabezpečenie úhrady, rozhodne vedenie školy a ŠKD o vylúčení dieťaťa  zo školského klubu detí.

Činnosť vychádza z výchovného programu a obsahuje všetky zložky potrebné pre harmonický rozvoj dieťaťa.

Rekreačná činnosť

Pri škole máme vybudované viacúčelové ihrisko, ktoré využívame na loptové hry a kolektívne hry.

Neďaleko školy je futbalové ihrisko, preliezačky, ktoré využívame v letnom období. V zimnom

období sa tenisový kurt mení na ľadovú plochu, kde si deti overujú korčuliarske schopnosti.

Okrem činností na športoviskách máme v nepriaznivom počasí k dispozícii telocvičňu s náradím.

Pre úplný relax nám slúžia vychádzky do okolitej prírody, kde zároveň spoznávame prírodu a ochraňujeme ju.

Oddychová relaxačná činnosť

V čase oddychu sa deti venujú väčšinou voľnej činnosti podľa vlastného uváženia. Sú to hry so skladačkami

(rozvoj jemnej motoriky), spoločenské hry (rozvoj priateľstva, medziľudských vzťahov), žartovné hry a súťaže

(rozvoj súťaživosti a všeobecného prehľadu), relaxačné hry (relaxácia tela a duše). Veľmi veľa čítame

rozprávkové knihy, počúvame relaxačnú hudbu, detské piesne.

Záujmová činnosť

V záujmovej činnosti si deti okrem rozvoja zručnosti vytvárajú predmety, ktoré majú estetický aj úžitkový

význam. Využívame prírodný materiál, odpadový materiál. Deti sa učia separovať odpad a jeho význam pri

ďalšom využití. Medzi záujmové činnosti patrí aj vyšívanie a príprava jednoduchého pokrmu. Jednotlivé činnosti

sú viazané na určité sviatky, čím si deti upevňujú vedomosti o ich význame.