• Jarné prázdniny

• Riaditeľstvo ZŠ Adely Ostrolúckej v  Budči Vám oznamuje, že od 27.02.2023 do 03.03.2023 sú jarné prázdniny. Školské vyučovanie sa začne v pondelok 06.03.2023. Prajeme Vám krásne prázdniny!

• Lyžiarsky výcvik očami žiakov 7.A triedy

My žiaci 7.A triedy sme sa zúčastnili lyžiarskeho výcviku na Krahuliach. Boli sme ubytovaní v penzióne Stred Európy. Ráno sme začali lyžovať o 9:OO hod, lyžovali sme dve a pol hodiny. Potom sme zašli na obed a znova sme išli lyžovať na ďalšie dve hodiny. V stredu namiesto poobedňajšieho lyžovania sme išli na prechádzku, vyšli sme k turistickej rozhľadni na Krahulský vrch. Cestou späť sme sa zastavili v obchode doplniť si sladkosti a nejaké nápoje. Posledný deň sme sa lyžovali len doobeda, museli sme sa skoro pobaliť a uvoľniť izby. Všetci sme odchádzali s peknými spomienkami a radosťou z toho, že sme sa naučili lyžovať.

Romana, Sofia, Miška, Zdenka, Lili a ostatní

Lyžiarsky výcvik očami žiakov 8.A triedy

Všetko sa to začalo v autobuse, kde ešte všetci viac- menej žili. Akonáhle sme prišli pred penzión a uvideli svah, tak polovica z nás skoro zinfarktovala. Pre niektorých boli začiatky lyžovania ťažké, ale naši učitelia nás motivovali a posúvali ďalej. Počas ťažkých chvíľ na svahu sme sa podporovali a pomáhali si navzájom. Po večeri sme sa vždy stretli na chlapčenskej izbe, kde sme zhodnotili deň a zabávali sa. Po náročných dňoch sme si večere spríjemňovali aj vzájomnými návštevami, ktoré nás postupne viac a viac zbližovali. V stredu poobede nás učitelia zobrali na prechádzku na rozhľadňu, skade bol nádherný výhľad na okolie, avšak cesta bola klzká, ale všetci sme vyviazli nakoniec v poriadku. Každým dňom na kopci sme sa  zlepšovali a nakoniec sme sa všetci naučili lyžovať.

P.S. Budúcim lyžiarom zbaľte viac jedla, lebo v jedálni nevaria ako od mamičky!

Klaudia, Verča, Diana, Veronika a spol. 8.A triedy